Ako chrániť schody pred psami a mačkami?

Mať doma zvieratko je naozaj veľká radosť. Avšak je to aj dôvod na obavy a potreba zabezpečiť si rôzne zariadenia a miesta v dome. Opatrovatelia mačiek alebo psov určite vedia, čo máme na mysli. Nábytok, okná, vchodové dvere, schody – je veľa miest a predmetov, na ktoré musíte myslieť, keď sa rozhodnete mať doma štvornohého kamaráta.

Dnes vám prezradíme, ako ochrániť schody pred psami a mačkami, zabezpečiť na jednej strane ich bezpečnosť a na druhej strane udržať schody neporušené. Mať doma zvieratko je naozaj veľká radosť.

Ako chrániť schody pred psami a mačkami?

Tému, ako chrániť schody proti psom a mačkám, treba posudzovať v dvoch súvislostiach. V prvom rade sa musíme postarať o bezpečnosť domáceho miláčika, najmä keď je mačka alebo pes ešte taký malý, že sa nemôže bezpečne pohybovať po schodoch (psy majú často problémy so strmými schodmi).

Niekedy chceme napríklad obmedziť prístup domáceho maznáčika na prvé poschodie domu, preto stojí za to dbať na to, aby mu bolo zabránené samostatne vyjsť po schodoch. Druhou otázkou je ochrana schodov pred ostrými mačacími alebo psími pazúrmi, aby nepoškodili povrch schodov. Tento aspekt by sme mali brať do úvahy už vo fáze výberu schodov.

V dome, kde žije domáci miláčik, musíme dbať najmä na kvalitu materiálov, z ktorých sú schody vyrobené. Stupne drevených schodísk by preto mali byť vyrobené z odolného materiálu, napríklad certifikovaného dreva, navyše chráneného špeciálnym lakom alebo olejom. Ak chcete, aby vaše schody vyzerali pekne čo najdlhšie, vyberajte si produkty od overených výrobcov s použitím kvalitných materiálov.

Ak máte mačku, je dobré zvoliť schody s kovovými zábradlím s práškovým nástrekom, pretože drevené priečky zábradlia môžu byť pre vášho chlpatého miláčika lákavým miestom, kde si môže nabrúsiť pazúriky. Ak chcete obmedziť prístup domáceho maznáčika na schody, oplatí sa použiť bezpečnostné zábrany.

Ako chrániť schody pred psom?

Čo sa týka bezpečnosti, domáci miláčikovia sú tak trochu ako malé deti. Ako teda chrániť schody pred psami a mačkami? Detské zábrany tu budú veľmi užitočné a môžu byť inštalované pri vstupe na schodisko. Zvyčajne sa inštaluje v blízkosti schodiska alebo v zárubni. V prípade psa sú ideálne drevené bezpečnostné zábrany, ktoré mu zabránia vyjsť na schody. Vďaka nim budete môcť plne kontrolovať, kedy sa psíkovi podarí dostať na prvé poschodie.

Nebudete sa musieť báť, že váš pes spadne zo schodov, keď budete preč. Naša ponuka zahŕňa bezpečnostné zábrany (modely PIA a SVEA). Zábranu PIA je možné použiť do zárubní alebo schodov. Jednoduchá inštalácia a bezpečné zamykanie z neho robia veľmi pohodlné riešenie.

Ak sa má zábrana používať dočasne, kým sa váš pes nenaučí bezpečne liezť po schodoch, môžete použiť bezpečnostnú zábranu SVEA. Tento model je vysoký 70 cm a jeho šírka je nastaviteľná od 61 do 101,7 cm, takže ho môžete umiestniť na rôzne miesta.

Ako chrániť schody pred mačkami?

V prípade mačky môžete použiť aj ochrannú bariéru. Tentokrát sa však oplatí použiť nie z dreva, ale z kovu (v našej ponuke je model Lars). V tejto bariére je však vzdialenosť medzi stĺpikmi 55 mm a môže sa ukázať, že šikovné mačiatko sa pokúsi vtesnať medzi stĺpiky. Potom sa oplatí použiť dodatočnú bezpečnostnú sieť. Bude sa hodiť aj vtedy, keď chcete svojej mačke dovoliť liezť po schodoch, ale obávate sa, že by mohla prepadnúť cez stĺpiky zábradlia.

Ak si nie sme istí, že výška schodov je pre malú mačku bezpečná, oplatí sa tento priestor dodatočne zabezpečiť. Bezpečnejšie lezenie po schodoch pre mačky môžeme urobiť aj pomocou špeciálnych protišmykových podložiek, ktoré položíme na každý schod. Musíme však pamätať na to, že mačky sú mimoriadne šikovné stvorenia, preto je niekedy ťažké predvídať ich nápady a akrobatické schopnosti.

Väčšina mačiek dokonale zvláda prekonávanie prekážok a skôr či neskôr sa pokúsi dostať na schody, aj keď na nich použijeme rôzne istenia.

Využili ste naše rady? Ukážte fotografie, radi ich ukážeme v tomto článku.

Kúpte si online