Ako vybrať schody, aby ladili s farbou podlahy?

Keď chceme zariadiť harmonický, esteticky ucelený a štýlový interiér, oplatí sa venovať pozornosť každému detailu. Kľúčovou otázkou, ktorej zvyčajne venujeme pozornosť, je výber vhodných farieb. Najčastejšie sa však zameriavame na zladenie farby stien s tónom podlahy. A čo schody?

Ako vybrať farbu schodov k podlahe? Ktoré schody budú perfektne ladiť s tmavými a svetlými farbami podlahy? Dnes máme pre vás hrsť tipov na túto tému. Schody – ako vybrať farbu, aby ladila s podlahou? Ktoré schody budú dokonale ladiť so sivou podlahou? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v dnešnom článku.

Schody – ako zvoliť farbu?

Pri výbere schodov do vášho domu alebo dvojpodlažného bytu väčšinou dbáme na ich prispôsobenie interiéru z hľadiska funkčnosti a špecifickosti priestoru. Ak sa však chceme postarať o estetiku priestoru, mali by sme dbať aj na vhodný výber štýlu a farby schodov. Ako si vybrať farbu schodov na podlahu? Môžeme konať dvoma spôsobmi.

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť esteticky ucelený interiér, je vybrať si na základe podobnosti farbu schodov tak, aby ladili s podlahou. Ak sa však radi hráme s aranžérskymi štýlmi, oplatí sa využiť princíp kontrastu. Potom vytvoríme originálny, výrazný a štýlový interiér s charakterom. Hľadajme teda nápady na oba tieto spôsoby. Nájdite inšpiráciu a urobte to najlepšie rozhodnutie, vďaka ktorému sa budete vo vnútri cítiť príjemne.

Ktoré schody zvoliť k svetlej podlahe?

Aká farba schodov sa najlepšie hodí k svetlej podlahe? Podlaha vo svetlých farbách nám dáva prakticky neobmedzené možnosti pri výbere farby schodov. K svetlej podlahe budú dokonale ladiť ako schody s drevenými stupňami, tak aj tmavé, antracitovej farby. Ak chcete navodiť dojem harmónie a jemnosti, zlaďte svetlý odtieň schodov s tónom podlahy. Modulové schody CORK krásne splynú so svetlou podlahou, dostupné s bielou konštrukciou a bukovými alebo dubovými stupňami. Vyberte si materiál schodov tak, aby zodpovedal odtieňu vašej podlahy.

Vďaka tejto kombinácii si zachováte ľahkosť a dojem priestrannosti. Preto je ideálny pre malé miestnosti. Na druhej strane, ak chcete výraznejší efekt, môžete si vybrať schody s antracitovou štruktúrou a balustrádou (napr. točité schodiská modely: Montreal). Pre zachovanie konzistencie kompozície zvoľte stupne vo farbe svetlého dreva – buk alebo dub – ladiace s odtieňom podlahy.

Aké schody si vybrať pre tmavú podlahu?

Tmavé podlahy dodávajú interiéru eleganciu. Musíme však pamätať na to, že dokážu opticky prebiť priestor, a preto sa väčšinou odporúčajú majiteľom veľkých priestorov. Potom pre podlahy s tmavými odtieňmi, ako je mahagónové drevo alebo antracit, môže byť najlepším riešením pokračovať v tmavej farbe schodov. Vďaka tomu bude interiér elegantný a koherentný.

Pre jedinečný a výrazný efekt si však môžete vybrať svetlé schody. Kontrast medzi tmavou podlahou a svetlými schodmi dokáže zvýrazniť detaily a dodať priestoru charakter. Ak sa nebojíte odvážnych kombinácií, overte si, ako budú ladiť s tmavou podlahou, napr. mlynárske schody PARIS v bielej farbe.

Sivá podlaha je perfektným neutrálnym základom, ktorý vám umožní experimentovať s rôznymi farbami schodov. Aká farba schodov pre šedú podlahu stojí za zváženie? Môžete si vybrať jemné odtiene, ktoré ladia s odtieňom sivej podlahy. Potom venujte pozornosť farebnému tónu. Vyberte si teplé farby na schody, aby ladili s podlahou v teplých odtieňoch šedej (pozrite si špirálové schody COLUMBIA)

Najuniverzálnejšia kombinácia, ktorá bude vždy dobre fungovať, je kombinácia sivej a bielej. Biele schody a sivá podlaha – jednoducho nemôžete urobiť chybu! Ďalšou výhodou tohto riešenia je možnosť ľubovoľného usporiadania miestnosti, pretože takéto farebné duo sa hodí prakticky ku každému štýlu interiéru. Ak chcete vytvoriť pútavý kontrast, vyberte si schody vo farbe tmavého dreva alebo antracit. Toto riešenie upúta pozornosť a dodá priestoru jedinečný charakter.

Pri výbere schodov, aby zodpovedali farbe podlahy, vždy stojí za to venovať pozornosť odtieňom, kontrastom a celkovému štýlu interiéru. Použitie praktických tipov pomáha vytvárať ucelené a estetické riešenie, ktoré bude prispôsobené individuálnym preferenciám.

Pamätajte, že ste to vy, kto rozhoduje o tom, ktoré schody budú najlepšie vyhovovať vášmu priestoru. Prezrite si našu ponuku schodísk, objavte svet možností a vytvorte si krásny interiér na mieru.

Kúpte si online

Modulové schody DUBAI – na mieru

Modulové schody DUBAI – na mieru

››
Modulové schody DANZIG – na mier

Modulové schody DANZIG – na mier

››
Točité schody MONTREAL

Točité schody MONTREAL

››