Balkónové zábradlie – ktoré si vybrať a ako ho nainštalovať?

Balkón je miesto, ktoré sa najmä v teplých dňoch môže stať ideálnym miestom na oddych a relax. Tento priestor sa oplatí využiť na maximum, bez ohľadu na to, či máme doma dočinenia s malým balkónom v paneláku alebo s veľkou terasou. Je tu jedna otázka, ktorú musíme vziať do úvahy pri zariaďovaní tohto priestoru, bez ohľadu na to o akom balkóne hovoríme. Ide o bezpečnosť. Pre zaistenie bezpečnosti a estetického vzhľadu tohto miesta je kľúčovým prvkom správne zvolená balustráda. Ktoré zábradlie na balkón bude vhodné a ako zábradlie na balkón nainštalovať -​​to sú aspekty, ktorými sa budeme zaoberať v dnešnom príspevku.

Aký druh balustrády na balkón?

Dnes už zrejme nikto nespochybňuje opodstatnenosť inštalácie ochranných zábran na balkóny. Balustrády sa inštalujú z bezpečnostných aj estetických dôvodov. Sortiment dostupných ochranných zábradlí je však taký obrovský, že niekedy je ťažké vybrať si to správne zábradlie pre váš balkón. Balustrády sa líšia ako dizajnom a štýlom, tak aj kvalitou a typom materiálu, z ktorého sú vyrobené. To zase môže mať obrovský vplyv na ich odolnosť, funkčnosť a ako dlho budú vyzerať esteticky. Preto sa oplatí dôkladne zvážiť výber a poobzerať sa po rôznych typoch balkónových zábradlí. Dnes by sme sa s vami radi podelili o tipy, aké balkónové zábradlie si vybrať a ako balkónové zábradlie nainštalovať.

Aké balkónové zábradlie si vybrať?

Výber balustrád, ktoré môžeme nainštalovať na balkón, je naozaj obrovský. Prvým kritériom, ktoré je potrebné vziať do úvahy, je výber materiálu, z ktorého je takáto bariéra vyrobená. Niektorí ľudia majú radi drevené balustrády, pretože dodávajú balkónu útulný charakter. Pamätajte však, že drevo si vyžaduje pravidelnú údržbu. Ak nezvolíme správny druh dreva, ktoré je správne chránené a neustále sa oň nestaráme, drevená zábrana rýchlo stratí svoj pekný vzhľad.

Z hľadiska odolnosti a jednoduchosti údržby jednoznačne vyhrávajú kovové zábrany. Sú najviac odolné voči meniacim sa poveternostným podmienkam. Kovové zábrany navyše dokonale zapadajú do moderného dizajnu, takže sa ľahko prispôsobia rôznym štýlom. Nezabudnite, že balkónová ochranná bariéra by mala zodpovedať samotnému balkónu a architektonickému štýlu domu. Aké balkónové zábradlie si teda vybrať? Nižšie sú uvedené niektoré z našich návrhov, ktorých univerzálny štýl bude vyhovovať v mnohých prípadoch.

Aký druh zábradlia na balkón – moderné kovové zábradlia

Naša ponuka zahŕňa kovové balustrády, ktoré sa vyznačujú vysokou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Všetky budú dokonale ladiť s moderným štýlom balkóna a celého domu.

SYSTÉM BALUSTRAD PROVA ALU 5

Model Prova Alu 5 je ochranná bariéra s minimalistickým dizajnom, ktorú je možné inštalovať v interiéri aj exteriéri. Horizontálna nerezová výplň dokonale zvýrazní moderný štýl vášho balkóna

PRO 3 STRIEBORNÝ/ANTRACITOVÝ SYSTÉM BALUSTRA

Balustrádový systém PRO 3 je riešenie, ktoré je možné použiť v interiéri aj exteriéri. Hliníkové madlo s horizontálnymi nerezovými výplňami pôsobí štýlovo a moderne. Balustráda je dostupná v striebornej a antracitovej farbe.

PRO 3 STRONG ANTRACITOVÝ BALUSTRADOVÝ SYSTÉM

Balustrádový systém PRO 3 ANTRACIT spĺňa požiadavky CE stavebneho označenia, čo zaručuje maximálnu stabilitu a odolnosť. Toto zábradlie je k dispozícii z elektrolyticky pozinkovanej ocele s práškovým nástrekom v RAL 7016 (antracit). Odolnosť voči poveternostným vplyvom a vysoko kvalitné materiály idú ruka v ruke s moderným jednoduchým dizajnom, ktorý sa bude hodiť prakticky k akémukoľvek štýlu aranžovania.

Ako nainštalovať balustrádu na balkón?

Ak sa pýtate, ako nainštalovať zábranu na balkón, začnite tým, že si skontrolujete, či máte všetky potrebné nástroje a prvky. Začnite tým, že si prečítate pokyny výrobcu, pretože rôzne balustrádové systémy môžu mať rôzne kroky. To vám umožní vyhnúť sa chybám už pri objednávaní produktu a zabezpečí stabilitu samotnej konštrukcie. Ak si vyberiete balustrádové systémy dostupné v našom obchode, musíte si vypočítať počet stĺpikov a príslušenstva potrebného na dokončenie balustrády. Pri každej výrobe nájdete presné rozmery prvkov a ich špecifikácie. Pamätajte, že vzdialenosť medzi stĺpikmi môže byť maximálne 0,95m.

Príklad:

Na zostavenie 4 metrového zábradlia si budete musieť zakúpiť: 2 x 2 metrové súpravy zábradlia a 1 x jeden stĺpik.

Niektoré modely sú dostupné s možnosťou montáže na podlahu aj na stenu. K montáži však musíte pristupovať individuálne – v závislosti od zvoleného modelu balustrády. Ak potrebujete pomôcť s návrhom balustrádového systému, môžete sa obrátiť na našu kanceláriu, kde dostanete všetky podrobné informácie. Pamätajte, že ak si nie ste istí svojimi zručnosťami, oplatí sa vyhľadať pomoc profesionála, pretože to ovplyvní trvanlivosť a stabilitu vašej zábradlia.

Kúpte si online

Prova ALU 5

Prova ALU 5

››
PRO 3 STRONG Antracyt

PRO 3 STRONG Antracyt

››
PRO 3 srebrny

PRO 3 srebrny

››