Schody do podkrovia

Čo je clickFIX®?

ClickFIX® je patentovaná technológia spoločnosti DOLLE. Jeho inovácia spočíva vo vysokej izolácii, ktorá znižuje tepelné straty a minimalizuje tepelné mosty. Vďaka použitiu špeciálnej patentovanej konštrukcieiveka sme dosiahli vynikajúci skutočný koeficient prestupu tepla U = 0,49 W/M2K.

Ponúkame podkrovné schody s pružinovým mechanizmom?

Áno, v našej ponuke sú modely podkrovných schodov s pružinovým mechanizmom, ktoré sa ľahko ovládajú a zaisťujú pohodlné používanie. Pružinový mechanizmus umožňuje schodíky jednoducho rozložiť a zložiť a udržať ich stabilne v otvorenej polohe. Ponúkame rôzne modely podkrovných schodov s pružinovým mechanizmom, ktoré sa líšia dizajnom a rozmermi. Pred kúpou podkrovných schodov s pružinovým mechanizmom Vám odporúčame dôkladne si prečítať našu ponuku a vybrať si produkt, ktorý najviac vyhovuje Vašim individuálnym potrebám a požiadavkám.


Modulárne schody

Môžem si u vás kúpiť rovné schody?

Áno, všetky naše schody sú dostupné ako rovné schody. Mnohé modely schodov sú dostupné aj s 1/4 alebo 1/2 zatočením.

V akých  častiach schodísk sa používa na Slovensku drevo?

S istotou sa dá povedať, že vo všetkých. Ponúkame kompletné drevené schody (MADRID, NORMADIE, PARIS, SOVOIE) a schody s drevenými stupňami (ATHENA, BASEL, DUBLIN, BOSTON, FRANKFURT, BERLÍN, CORK, HAMBURG, DUBAJ, SYDNEY, MONTREAL, COLUMBIA, VEGA). Na ich výrobu používame najkvalitnejšie masívne dubové a bukové drevo. Povrchová úprava týchto schodíkov sa líši v dôsledku rôznych potrieb zákazníkov. Preto ponúkame schody z lakovaného, ​​bieleného alebo olejovaného dreva. Viac o schodoch a drevených častiach nájdete na odkaze https://www.dolle.sk/obchod

Aký je najlepší materiál na výrobu schodov do domu?

Odporúčame drevené alebo modulové schody. Ponúkajú široké možnosti povrchovej úpravy, množstvo konfigurácií a výber modelov, ktoré zodpovedajú štýlu domu. Je to veľmi dobrá alternatíva k betónovým schodom

Čo sú to mlynárské schody?

Mlynárske schody sú veľmi jednoduché schody, ktoré vyzerajú ako rebrík naklonený pod vhodným uhlom. Dostupné s madlom, často vyrobené z dreva. Jedno z lacnejších schodísk na trhu.

Ako zamerať schody ?

Pripravili sme pre vás návod „Ako merať schody“. Zároveň sme pod každým modelom schodiska pripravili technické výkresy (ROZMER), ktoré ilustrujú, koľko miesta na schody potrebujete a aké veľké by schodisko malo byť.

Môžem si v DOLLE kúpiť priame schody?

Áno, všetky naše schody sú dostupné aj ako rovné schody. Mnohé modely schodísk sú k dispozícii aj ako ½ alebo ¼ schody. Možnosti výberu je potrebné vybrať kliknutím na MODULÁRNE SCHODY, MINI MODULÁRNE SCHODY a MLYNÁRSKE  SCHODY. Na ľavej strane vyberte ZATOČENIE a vyhľadajte dostupné modely.

Ktoré schody zaberajú najmenej miesta?

Naše najmenšie modely sú ATLANTA, GRAZ, ROME, BERLIN a BASEL – nezaberajú viac miesta ako podkrovné schody alebo medziposchodové schody, ale poskytujú väčší komfort ako tradičné podkrovné schody. Možno by ste mali zvážiť, či je tam miesto pre niektoré z týchto schodov.

Ako urobiť vonkajšie schody čo najlacnejšie

Hotové modulárne schody sú veľmi pohodlnou a rýchlou možnosťou. Ceny takýchto schodov začínajú od 700 €. Dodatočne ponúkame montáž u nás zakúpených schodov. Cena montáže závisí od zvoleného modelu schodiska a je predmetom individuálnej dohody.

Ako urobiť drevené schody

Veľmi jednoduché – využite možnosť zakúpenia takýchto schodov v našom obchode. Ušetríte čas a peniaze a vyhnete sa chybám v návrhu. Naša spoločnosť sa špecializuje na výrobu schodov, preto je táto možnosť bezpečná. Vyberať môžeme zo smrekových, bukových a dubových schodov.

Ako vypočítať schody

Správny výpočet a usporiadanie schodov je kľúčovým aspektom pri plánovaní dvojpodlažného domu alebo bytu. Ako vypočítať schody, aby ste zaistili bezpečné a funkčné používanie? Je to jednoduchá záležitosť, ale vyžaduje si určité znalosti. Preto sme pre vás pripravili krátky návod o montáži rôznych typov schodov – priamych aj zalomených.

Koľko stoja vonkajšie kovové schody?

Cena našich kovových schodov zo žiarovo pozinkovanej ocele v súlade s EN ISO začína od 250 € pre rovné prevedenie a od cca 1700 € pre špirálové prevedenie. Schodiskové stupne môžu byť vyrobené z ocele alebo kompozitu TRIMAX® vystuženého sklenými vláknami .

Aké drevo na schody?

S prihliadnutím na tvrdosť pôvodných druhov sú pre schody DOLLE najvhodnejšie: dub, buk alebo buk multiplex. K dispozícii sú možnosti na bielo lakovaného dubu. V ponuke sú aj schody zo smrekového dreva.