Industriálne schody v predsieni – nápad pre moderný interiér

Industriálny štýl nestráca na popularite už mnoho rokov. Interiéry v loftovom alebo v industriálnom štýle sú často stále na vrchole medzi módnymi, štýlovými aranžmánmi. Oba štýly, aj keď sú často zamieňané, majú niekoľko jemných rozdielov. Ale o tom dnes nehovorím.

V dnešnom príspevku sa zameriame na to, ako zariadiť halu v industriálnom štýle, aké doplnky k nej zvoliť a kde nájsť industriálne schody, ktoré dokonale ladia s estetikou interiéru. Ak je vám tento aranžérsky štýl blízky alebo ho chcete len spoznať, čítajte ďalej.

Čo je industriálny štýl?

Predtým, ako sa však pozrieme na nápady na usporiadanie konkrétnej miestnosti – haly, stojí za to stručne charakterizovať priemyselný štýl. Čím vyniká? Tento štýl pochádza z 50. rokov 20. storočia, kedy sa opustené továrne a priemyselné oblasti začali meniť na obytné priestory.

Preto je jedným zo základných rozlišovacích znakov tohto štýlu voľný priestor. To však neznamená, že takéto riešenie usporiadania je vyhradené len pre veľké vysoké miestnosti.

Industriálny štýl sa dá krásne využiť v malých domčekoch. Dôležité je však zamerať sa na maximálne využitie denného svetla, jednoduchosť a minimalizmus. Interiéry v industriálnom štýle sa vyznačujú jemnou strohosťou, prírodnými farbami a materiálmi ako kameň, drevo a kov.

Dominuje tu biela, sivá a béžová, ale pridaním rôznych textúr či textílií dokáže takéto interiéry efektne zútulniť a dodať im útulný, domácky ráz. Ako teda zariadiť predsieň v industriálnom štýle? Ktoré priemyselné schody si vybrať, aby sa hodili do takéhoto interiéru?

Predsieň v industriálnom štýle

Ak je vám blízky industriálny štýl a chcete si v tomto štýle zariadiť obývačku či kuchyňu, musíte dbať na to, aby celý dom či byt pôsobil ucelene. Nemožno teda zabudnúť na výstavný kúsok domu, predsieň. Hala v industriálnom štýle bude dokonalou ukážkou estetiky zvyšku domu.

Čo hľadať? Ak ste v hale plánovali vstup na prvé poschodie, ústredným bodom haly budú pravdepodobne schody. Viac o tom, aké schody v industriálnom štýle budú vyzerať najlepšie o niečo neskôr. Sústreďme sa zatiaľ na ďalšie prvky výbavy a dekorácie.

Výber svietidiel bude veľmi dôležitý. Pamätajte, že hala by mala byť predovšetkým dobre osvetlená. Ak nemáte prístup k dennému svetlu, použite niekoľko svetelných zdrojov. Používajte závesné, surové lampy, ktoré odkazujú na štýl starých tovární. Priestor môžete trochu opticky zväčšiť aj zavesením veľkých zrkadiel na steny. Čo sa týka farieb, je dobré zvoliť bielu alebo šedú, no vyskúšať môžete o niečo silnejšie dekoratívne akcenty v oranžovej, čiernej alebo červenej.

V takomto interiéri bude skvele vyzerať aj jedna stena zo surovej tehly. Pri dekorácii a nábytku dodržujte zásadu minimalizmu. Stojí však za to vybrať si originálne, výrazné veci s geometrickými formami. Takáto hala bude pôsobiť mimoriadne moderne.

Priemyselné schody v hale Hala v industriálnom štýle si vyžaduje určité riešenia, ktoré budú pekne splývať s celkom. Keď sú centrálnou časťou tejto miestnosti schody, stojí za to venovať pozornosť ich výberu. Schody v industriálnom štýle zohrávajú dôležitú aranžérsku úlohu, dodávajú miestnosti špecifickú atmosféru.

Ktoré priemyselné schody budú vyzerať dobre v takomto interiéri? V prvom rade sa oplatí vyberať modely s moderným, minimalistickým dizajnom. Jednoduché, surové formy schodov dokonale zapadnú do industriálneho interiéru.

V takomto priestore bude skvele vyzerať točité schodisko s kovovou konštrukciou a balustrádou. Industriálne interiéry milujú kov a minimalistické formy, preto bude hitom točité schodisko CALGARY v antracitovej farbe.

Ak si vaša hala vyžaduje trochu oteplenia industriálnej strohosti, oplatí sa venovať pozornosť točitému schodisku z kolekcie MONTREAL a zvoliť si konfiguráciu s drevenými stupňami.

V industriálnych interiéroch s úspechom využijete aj minimalistický dizajn modulových schodísk (napr. modely SYDNEY alebo HAMBURG).

Kombinácia oceľovej konštrukcie s drevenými stupňami, čistými líniami a jednoduchým elegantným vzhľadom je niečo, čo zvýrazní industriálny charakter vašej haly. Interiér bude pôsobiť štýlovo a moderne.

Potrebujete poradiť ? Napíšte na  info@dolle.sk alebo nám zavolajte

Kúpte si online