DOPRAVA ZDARMA

MERANIE SCHODISKA

Schody vyrábame v štandardných rozmeroch, ktoré si môžete prispôsobiť vlastnej miestnosti. To vám umožní vybrať si vysokokvalitné schodisko, ktoré bude vyhovovať vášmu projektu.
Ponúkame schody vo všetkých veľkostiach vhodných pre mnoho konfigurácií. Vďaka tomu môžete nájsť tie správne schody pre váš domov. Nižšie si povieme, aké miery sú potrebné pri výbere schodiska DOLLE.

 Dĺžka montážneho otvoru

 Šírka montážneho otvoru

 Výška poschodia od poschodia po poschodie

 Úprava schodov - dĺžka

 Úprava schodiska - šírka

MERANIE VÝŠKY PODLAHY OD PODLAHY NA PODLAHU

Začnite určením výšky schodov. Tu by sa mala merať vzdialenosť od dokončenej podlahy spodného poschodia k dokončenej podlahe horného poschodia. Výška od podlahy k podlahe (H).

Nájdite schody DOLLE, ktoré sa vám budú hodiť. Pod každým schodiskom DOLLE nájdete presné rozmery schodov v záložke ROZMERY.
Napríklad: Ak je výška od podlahy po podlahu (H) 260 cm, môžete si vybrať schody s 11, 12 a 13 schodmi. Viac schodov má za následok nižšie lano (S) schodov. Ak chcete pohodlné schody, zvoľte výšku v rozmedzí 18-21 cm. Ak však chceme, aby schody zaberali v miestnosti menej miesta, zvoľte vyššie prevýšenie. V tomto prípade budú schody strmšie.

VYBERTE SI TYP SVOJHO SCHODISKA

Schodisko závisí od rozmerov miestnosti. Schody s úpravou 1/4 môžu zaberať menej miesta a poskytujú dobrý prístup na schodisko. V ich prípade môžu byť vybavené aj jedným alebo dvoma prídavnými schodíkmi. To má za následok zníženie výšky schodov a komfort používania. Odporúčame výšku hrebeňa 18 až 21 cm.

V záložke ROZMERY (nákresy a rozmery pod každým modelom schodiska) vidíte, koľko miesta vám schody zaberú v izbe.

Pomôcka: nakreslite schody na podlahu páskou.
Napríklad: Ak je výška od podlahy po podlahu (H) 260 cm, môžete si vybrať schody s 11, 12 a 13 schodmi. Viac schodov má za následok nižšie lano (S) schodov. Ak chcete pohodlné schody, zvoľte výšku v rozmedzí 18-21 cm. Ak však chceme, aby schody zaberali v miestnosti menej miesta, zvoľte vyššie prevýšenie. V tomto prípade budú schody strmšie.

MERANIE SCHODISKOVÉHO OTVORU

Zmerajte šírku a dĺžku hotového montážneho otvoru. Šírka montážneho otvoru (N) určí model schodov, ktoré je možné nainštalovať vo vašej izbe. Tento rozmer vám tiež povie, aký široký by mal byť otvor vytvorený. Odporúča sa, aby šírka montážneho otvoru bola minimálne o 7 cm väčšia ako šírka schodiska so zábradlím, ak je zábradlie inštalované z jednej strany. Ak sa bude zábradlie montovať obojstranne, montážny otvor musí byť minimálne o 10 cm väčší ako celková šírka schodiska so zábradlím.

Pri točitých schodiskách by mal byť aj montážny otvor min. o 10 cm väčší ako je priemer schodov.

Dĺžka montážneho otvoru (M): Minimálna dĺžka montážneho otvoru je taká, ktorá poskytuje vôľu min. 200 cm medzi spodnou hranou stropného otvoru a stupienkom priamo pod ním.
Príklad: Schody s úpravou 1/4 - ľavé alebo pravé - príklad zahrnutý v súbore DOLLE DIMENSIONS v záložke NA STIAHNUTIE pri každom modeli schodov.

Červená prerušovaná čiara označuje min. dĺžka (M) a šírka (N) montážneho otvoru, ktorá zabezpečí vôľu od okraja otvoru po schod pod ním, min. 200 cm.

MERANIE HRÚBKY PODLAHY

Zmerajte hrúbku podlahy od spodnej hrany stropu po hotovú podlahu na hornom poschodí.

Na zabezpečenie správnej a bezpečnej montáže schodov musí byť hrúbka stropu, na ktorý sa schody montujú, minimálne: výška stúpania (S) + 2 cm. Napríklad pri výške stúpania 20 cm musí byť hrúbka stropu aspoň 22 cm pre správnu inštaláciu hornej časti schodiska. Malo by sa tiež pamätať na to, že rovina, na ktorú sú schody namontované, musí byť rovná, stabilná a pevná.
Výška schodiska sa meria od úrovne podlahy, kde schody začínajú, po úroveň podlahy, kde schody končia (H), t.j. výška miestnosti + hrúbka stropu (Z). Nezabudnite skontrolovať nerovnosť alebo rozdiely vo výške, ktoré môžu spôsobiť rozdiel medzi bodom merania výšky a skutočnou vzdialenosťou medzi bodom, kde schody začínajú a končia.

ŠIKMÝ STROP

Šikmé stropy môžu ovplyvniť svetlosť (E) schodiska a koniec zábradlia na hornej úrovni.

Tip: Nakreslite tvar schodov na podlahu lepiacou páskou, potom označte výšku schodov na stene a skontrolujte, či je vzdialenosť (E) primeraná.
Partner na slovensku
POLSTAR, s.r.o.   IČO: 36472158 DIČ: 2020028164 IČ DPH: SK2020028164   Pod Vinbargom 1085 01 Bardejov Info: 0544742427 Email: info@dolle.sk   Schody a zábradlia: Igor Desák: 0918 885 735