ÚDRŽBA

Správna údržba je mimoriadne dôležitá na zabezpečenie dobre vyzerajúceho produktu a dlhej životnosti. Nižšie uvádzame niekoľko tipov na údržbu našich produktov. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte nás.

ČISTENIE A ÚDRŽBA OLEJOVANÝCH PRVKOV

Čistenie a údržba
Pri každodennom upratovaní treba schody utrieť vlhkou handričkou alebo plochým mopom navlhčeným vo vode. Na čistenie naolejovaných schodov použite vhodné čistiace prostriedky, ktoré vytvoria na povrchu ochrannú vrstvu. Nenechávajte vodu na schodoch.
Vločky mydla by sa nemali používať, pretože drevo nekonzervujú a nevysušujú.

Odstraňovanie škvŕn
Ťažké škvrny je možné odstrániť odstraňovačom škvŕn na drevo. Nastriekajte škvrnu odstraňovačom škvŕn a nechajte chvíľu pôsobiť. V prípade potreby opakujte. V prípade škvŕn spôsobených vsakovaním vlhkosti do dreva ich môžete pretrieť hrubým brúsnym papierom, následne prvok vyleštiť brúsnym papierom zrnitosti 320 a následne na leštený povrch natrieť olejom. Opravený povrch vynikne predtým, ako sa počas používania niekoľkokrát umyje.

ČISTENIE A ÚDRŽBA LAKOVANÝCH A LAKOVANÝCH POVRCHOV

Upratovanie
Lakované a natreté povrchy je možné utrieť handričkou namočenou v teplej vode a dobre vyžmýkať. Nezabudnite použiť čo najmenej vody. Ak je potrebné schody dôkladne vyčistiť, použite špeciálny prostriedok určený na lakované povrchy.

Dôkladné čistenie
Ak schody vyžadujú dôkladné čistenie, mal by sa použiť čistič drevených povrchov. Lakované povrchy by sa mali čistiť špeciálnym prostriedkom na lakované povrchy. Prostriedok na lakované povrchy spevňuje vrstvu laku, chráni ju proti oderu a poškriabaniu, čím predlžuje životnosť prvkov.

PODKROVNÉ SCHODY
Správna údržba je mimoriadne dôležitá na zabezpečenie dobre vyzerajúceho produktu a dlhej životnosti. Nižšie uvádzame niekoľko tipov na údržbu našich produktov. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte nás.

Za normálnych podmienok si podkrovný rebrík nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu, okrem bežného umývania mydlovou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. S relatívne malým dodatočným úsilím sa však dá predísť možnému poškodeniu schodov.

Rebrík
Stupne a líca drevených rebríkov by sa mali skontrolovať na vlhkosť a hnilobu. Rebríky je možné umývať mydlovou vodou a dobre vyžmýkanou handričkou. Potom treba rebrík dôkladne utrieť.
Čistite mydlom a vodou a dobre vyžmýkanou handričkou. Ak podkrovný rebrík klesá príliš rýchlo, pružiny je možné nastaviť skrátením / zmenou polohy reťaze. Aby ste zabezpečili úplnú tesnosť poklopu, môžete tiež nastaviť polohu západky. Uvoľnite dve skrutky a podľa potreby zdvihnite alebo spustite jazýček.

Klapka
Čistite mydlom a vodou a dobre vyžmýkanou handričkou. Ak podkrovný rebrík klesá príliš rýchlo, pružiny je možné nastaviť skrátením / zmenou polohy reťaze. Aby ste zabezpečili úplnú tesnosť poklopu, môžete tiež nastaviť polohu západky. Uvoľnite dve skrutky a podľa potreby zdvihnite alebo spustite jazýček


Pánty a zámky
Konzervujte zámkovým olejom.
Tesnenia
Ak sú tesnenia zaprášené, vyčistite ich handričkou navlhčenou vodou, vodou a mydlom.


Pečate
Ak sú tesnenia zaprášené, vyčistite ich handrou navlhčenou vo vode, vode a mydle.