Ako vyzdobiť schodisko na Vianoce?

Vianoce sú čarovným obdobím, kedy prežívame radostné chvíle s našimi najbližšími,  pričom oslavujeme spoločne strávený čas s rodinou doma.

Niet preto divu, že interiéry našich domov a bytov potrebujú v tejto dobe jedinečné prostredie. Kto z nás si nerád zdobí izby a okúzľuje ich touto jedinečnou, sviatočnou atmosférou? Dnes sa zameriame na schody a povieme vám, ako vyzdobiť schody na sviatky. Pozrite si niektoré z našich nápadov, ako ozdobiť schody na sviatky, aby ste do vášho interiéru priniesli vianočnú náladu.

Ako vyzdobiť schodisko na Vianoce? Štýl aranžovania

Ako vyzdobiť schody na Vianoce? V skutočnosti veľa závisí od konkrétneho charakteru schodov a miestnosti, v ktorej sa nachádzajú. Či majú schody balustrádu, aké široké sú stupne, aký je dominantný aranžmán v dome? Ak napríklad vo vašom interiéri dominuje minimalistický štýl, aj dekorácie by ste mali voliť s mierou. Príliš veľa dekorácií môže narušiť harmóniu miestnosti.

Na druhej strane, ak milujete rustikálny alebo boho štýl, môžete popustiť uzdu fantázii a ísť trochu divokejšie. V rustikálnych interiéroch môžete použiť dekorácie v štýle babičky aj tie, ktoré ste našli na povale. Skvele poslúžia drevené prvky, čipka, dokonca aj maľované vianočné čačky (nemusia byť umiestnené len na vianočnom stromčeku). Moderný, škandinávsky, boho štýl bude určite dobre ladiť s prírodnými, voňavými, zelenými vetvičkami, ktoré môžete umiestniť ako na zábradlie, tak aj do váz umiestnených pri vchode na schodisko.

Ako vyzdobiť schody na Vianoce? Farba

Okrem zladenia štýlu výzdoby sa oplatí aj vhodne skomponovať dekorácie s farbami interiéru. Ak ste zvolili neutrálny základ – sivú, bielu, béžovú, s úspechom môžete použiť typické vianočné farby – zelená, červená, zlatá. Táto sada vianočných farieb bude vyzerať dobre takmer v každom interiéri. Neznamená to však, že vianočnú výzdobu nemožno držať v bielej a béžovej – napokon, pastelová farebná paleta funguje dokonale nielen v zime, ale aj vo vianočnej výzdobe. Ak sa pýtate, ako si na Vianoce ozdobiť schody, treba zvážiť ešte jednu vec. Totiž koľko miesta máte. Ak sú vaše schody dostatočne široké, možno budete chcieť zvážiť umiestnenie dekorácií na sstupne. Pamätajte však, že dekorácie by nemali brániť voľnému a bezpečnému pohybu po schodoch. Na druhej strane, ak je na vašich schodoch málo miesta, môžete zavesiť dekorácie na zábradlie. Ako ozdobiť zábradlie na Vianoce? Prečítajte si nižšie.

Ako ozdobiť zábradlie na Vianoce

Zdobenie balustrád a zábradlia je pravdepodobne najobľúbenejším spôsobom, ako ozdobiť schody na Vianoce. Girlandy, retiazky a mašle zavesené na zábradlí vyzerajú výnimočne krásne a vnesú do interiéru sviatočnú atmosféru. Balustrády môžete ozdobiť rôznymi spôsobmi. Okolo samotného zábradlia môžete omotať zelenú girlandu zdobenú svetielkami, stuhami, čačkami, kvetmi alebo šiškami. K téme môžete pristúpiť aj trochu inak a namiesto girlandy vytvoriť niekoľko vianočných kompozícií (kytíc) a priviazať ich k niekoľkým priečkam zábradlia a umiestniť ich v pravidelných intervaloch.

Ak si chcete na sviatky vytvoriť minimalistickú dekoráciu schodiska, môžete pozdĺž zábradlia umiestniť surové neozdobené zelené vetvičky a pridať k nim len svetelný záves, ktorý sa pekne rozloží na priečkach balustrády. Ak však premýšľate, ako vo veľkom vyzdobiť schody na Vianoce – okrem ozdobenej girlandy na zábradlie môžete na stenu zavesiť aj niekoľko vencov rôznych veľkostí. Skvele budú vyzerať, ak ich ozdobíte v rovnakom štýle ako dekoráciu na schodoch.

Ako vyzdobiť schodisko na Vianoce?

Ako vyzdobiť schody na Vianoce? Svetlo, ktoré vytvára náladu

Ako ozdobiť schody na sviatky, ak nechceme štandardne vešať girlandy na madlá a balustrády, alebo naše schody jednoducho nemajú zábradlie? Môžete využiť priestor na schodisku. Rôzne lampáše umiestnené na schodoch budú vyzerať skvele. Nedávajte ich na každý stupeň. Najlepšie je vybrať si rôzne veľkosti a umiestniť ich na viacero miest. Vnútri lampášov môžete umiestniť elektrické sviečky, ktoré vytvoria v interiéri jedinečnú atmosféru. Vybrať si môžete aj klasické sviečky umiestnené v sklenených dózach alebo vázach. Sklo krásne zvýrazní svetlo sviečok a pomôže vám vyčarovať vašim schodom sviatočnú atmosféru. Do sklenených nádob so sviečkami môžete umiestniť aj šišky, zelené vetvičky alebo mini guličky. Vašim spojencom budú aj rôzne druhy svetiel a girlandy. Môžete ich zavesiť ako na zábradlie, tak aj na stenu pri schodisku. Dekorácia len zo svetiel bude pôsobiť minimalisticky a moderne. Sviatočná výzdoba vášho domova môže byť naozaj skvelým spôsobom, ako stráviť radostný čas so svojimi deťmi a rodinou. Odporúčame vám vyzdobiť si domy spoločne a popustiť uzdu fantázii.


Pozrite si online obchod