DOPRAVA ZDARMA

Chodba je najčastejšie miestom, ktorému pri zariaďovaní domu či bytu venujeme najmenšiu pozornosť.

Keď sa zameriame na štýl obývačky, kuchyne či spálne, zabúdame, že často je to chodba alebo predsieň, ktorá sa stáva výkladnou skriňou domu a je jednou z prvých miestností, ktorým hostia venujú pozornosť. Dnes sa zameriame na toto miesto a povieme vám, ako zariadiť chodbu so schodami, aby vyzerala štýlovo a módne. Pozrite si naše nápady, ako zariadiť halu so schodami.

Ako zariadiť chodbu so schodiskom?

Schody v predsieni alebo na chodbe sú veľmi bežným prvkom v našich domoch a bytoch. Radi využívame tieto interiéry na prepojenie podlaží a úrovní, čím šetríme priestor v našich obývačkách. Chodbu so schodmi však nie je ľahké zariadiť. Musíme dôkladne zvážiť optimálne využitie priestoru, zladiť styling s charakterom domu, ako aj samotný dizajn schodov.

Ako zariadiť halu so schodmi? Zásadným tu môže byť nielen veľkosť či špecifickosť interiéru, ale aj samotný výber schodov. Rôzne riešenia využijeme v priestrannej svetlej hale s točitými schodmi, iné v malej úzkej chodbe, napríklad s modulovými schodmi. Pozrite sa, aké nápady sa oplatí použiť v každej z týchto možností.

Ako natrieť chodbu so schodmi?

Výber farieb stien a doplnkov je kľúčový pre charakter celej úpravy a atmosféru interiéru, ktorý zariaďujeme. Základné farby stien určia vnímanie celej miestnosti, preto sa im oplatí venovať pozornosť najskôr. Ako maľovať halu so schodmi? Tu je najdôležitejšie množstvo a typ svetla v chodbe alebo predsieni. Ak máme priestrannú veľkú halu otvorenú do zvyšku domu s prístupom prirodzeného denného svetla, máme prakticky neobmedzený manévrovací priestor.

Môžeme použiť svetlé aj tmavšie, intenzívnejšie farby. Oplatí sa ich však zladiť k farbám a štýlu zvyšku domu. Ak zariaďujeme moderný interiér, môžeme zvoliť minimalistické sivé farby. Vo veľkej hale sa môžeme pohrať dokonca s dvoma jej odtieňmi – stenu so schodiskom natrieť tmavou oceľovosivou a zvyšné steny jemnejším, svetlejším odtieňom. Oplatí sa však uplatniť iné pravidlá, keď sa pýtame, ako vymaľovať chodbu so schodmi, kde nie je prístup denného svetla.

Potom by základná farebná paleta mala byť svetlá, pastelová a v univerzálnej farbe napr.: biela, béžová, jemne šedá. Tiež stojí za to starostlivo zvážiť výber dekoratívnych prvkov a osvetlenia takéhoto interiéru. Ako zariadiť chodbu so schodmi? Presvedčte sa sami.

Ako zariadiť chodbu so schodiskom?

V malých chodbách, najmä keď nie je prístup k oknu, sa oplatí zamerať sa na správne osvetlenie. Uistite sa, že máte optimálne hlavné svetlo a prídavné svetelné zdroje. Môžete použiť prídavné stojacie lampy, LED osvetlenie alebo si jednoducho vybrať schody s osvetlením (pozrite si model modulárneho schodiska SYDNEY).

Pri výbere schodov sa zamerajte na modely s ľahkou modulárnou štruktúrou, ktoré na jednej strane zaberú čo najmenej miesta a na druhej strane nebudú obmedzovať prístup svetla (pozrite si modulové schody a mini modulárne schody) . Ak chcete priestor optimálne využiť, môžete priestor pod schodmi využiť ako ďalší úložný priestor.

V predsieni so schodiskom, ktorá je zároveň vstupom do domu či bytu, by nemali chýbať ani vešiaky na vrchné oblečenie a aspoň malá skrinka na topánky. Ich veľkosť prispôsobte priestoru interiéru. Ak ich chcete opticky zväčšiť, použite zrkadlá.

Ako zariadiť halu so schodmi?

Ak zariaďujete priestrannú halu so schodmi, máte o niečo viac manévrovacieho priestoru. Módne točité schodisko s odľahčenou konštrukciou bude ideálne do moderného interiéru. Zladiť ich môžete ako do minimalistických, moderných interiérov, tak aranžmánov v industriálnom štýle ku klasickému štýlu.

Stačí si vybrať správny model (pozri: točité schody). Ľahká konštrukcia takýchto schodov spôsobí, že hala bude stále pôsobiť priestranne a prístup svetla nebude obmedzený. Funkčným usporiadaním predsiene so schodmi prakticky využijete priestor na oblečenie či obuv a umiestnite tam komodu alebo šatník. Ak nechcete v predsieni získavať úložný priestor, môžete zvoliť dizajnovú sedačku a originálne dekorácie. Vo vstupnej hale bude originálna galéria fotografií, obrazov a cestovateľských suvenírov.

Na podlahu môžete umiestniť veľké zelené črepníkové kvety alebo vysoké vázy s kvetinovým aranžmánom. Pamätajte, že vitrína vášho domova by mala byť v súlade s ostatnými miestnosťami. Potom bude celá vec vyzerať harmonicky a štýlovo. Ak nie ste limitovaní veľkosťou, jediným obmedzením je vaša fantázia, dom či byt by sme si predsa mali zariaďovať predovšetkým pre seba.

Partner na slovensku
POLSTAR, s.r.o.   IČO: 36472158 DIČ: 2020028164 IČ DPH: SK2020028164   Pod Vinbargom 1085 01 Bardejov Info: 0544742427 Email: info@dolle.sk   Schody a zábradlia: Igor Desák: 0918 885 735