Ako chrániť schody pred deťmi?

Prvé krôčiky bábätka sú v každej domácnosti vždy veľkou radosťou. Je to však aj obdobie obáv o bezpečnosť bábätka.

Zvedavé dieťa chce skúmať dom a objavovať všetky jeho zákutia. Naučiť sa liezť po schodoch však zvyčajne trvá o niečo dlhšie, preto by dieťa malo vždy liezť po schodoch pod drobnohľadom dospelých. Ako zabezpečiť, aby vaše batoľa neskončilo na schodoch bez dozoru? Ako chrániť schody pred deťmi? Pozrite sa, aké riešenia stoja za zváženie.

Ako zabezpečiť schody pred deťmi?

Začal sa váš drobec plaziť alebo sa chystá začať robiť prvé kroky? Je najvyšší čas zabezpečiť svoj domov, aby tam bolo vaše dieťa v absolútnom bezpečí. Každý rodič veľmi dobre vie, že stačí keď dieťa čo i len na sekundu stratíte z dohľadu, a môže sa dostať do nebezpečnej situácie.

Ako chrániť schody pred deťmi? Veľa závisí od toho, v akom štádiu sa naše batoľa nachádza – či ešte len robí prvé krôčiky, alebo už môže chodiť a skúša liezť po schodoch. Je známe, že skôr či neskôr bude musieť dieťa nadobudnúť schopnosť samostatne liezť po schodoch, ale všetko v správnom čase. Kým sa môžu bezpečne pohybovať po schodoch, mali by to robiť vždy v prítomnosti dospelých.

Aj vtedy sa oplatí zabezpečiť, aby na schodoch neboli predmety, na ktorých by sa dieťa mohlo pošmyknúť. Ozdobné koberčeky a podobné dekorácie rozhodne neprichádzajú do úvahy. Čo ak je naše dieťa ešte príliš malé na to, aby vyliezlo po schodoch, alebo sa chceme uistiť, že ich v našej neprítomnosti nezíde? Pozrite sa, ako chrániť schody pred deťmi.

Ako zabezpečiť schody proti deťom – ochrana pre modulové schody

Výzvou pre dieťa môžu byť modulové schody, v ktorých je priestor medzi stupňami prispôsobený kroku dospelého človeka. Ak sa už vaše dieťa pokúša vyjsť po schodoch samo, stojí za to mu to uľahčiť. Preto bude dobré zmenšiť priestor medzi stupňami. Zvýšite tak bezpečnosť dieťaťa tým, že ho ochránite pred pádom alebo pošmyknutím medzi stupne.

Najlepšie je použiť hotové, vyhradené bezpečnostné opatrenia. Na našej stránke nájdete ochranu schodov v štyroch dostupných farbách: čierna, biela, antracitová a perleťová strieborná. V závislosti od modelu schodiska by sme mali zvoliť sadu 20 alebo 30 istení.

Sada 20 bezpečnostných zábran bude vhodná pre všetky modely rovných schodov s 10 alebo 11 stupňami. Sada 30 bezpečnostných zábran je zase ideálna pre rovné schody s minimálne 12 stupňami alebo modulárne schody s ¼ a ½ schodmi.

Ako chrániť schody pred deťmi – ochranné zábrany

Použitie bezpečnostného zábradlia je najlepší spôsob ochrany schodov. Detské bránky môžeme použiť priamo pri schodoch alebo ich namontovať do zárubne, ak nechceme, aby dieťa samo odišlo z izby.

Najlepšie je použiť takúto ochrannú bariéru, keď sa dieťa začne plaziť. Rodičia zvyčajne zachovávajú túto ochranu až do veku približne 4 rokov dieťaťa. Ak sa v tomto veku vie dieťa pohybovať po schodoch efektívne a bezpečne, zábranu môžeme demontovať.

Ako chrániť zábradlie pred deťmi? Správnym výberom detskej zábrany si nemusíte lámať hlavu nad tým, ako zábranu pred dieťaťom ochrániť. Sú správne prispôsobené a zaisťujú bezpečnosť vášho dieťatka. Akú ochrannú bariéru si však vybrať? Pozrite sa, ktoré modely stoja za pozornosť.

Detské zábrany – drevené a kovové

Pri výbere bezpečnostnej zábrany sa snažte venovať pozornosť niekoľkým prvkom. V prvom rade si overte skúsenosti výrobcu, kvalitu spracovania a použitých materiálov, ako aj dodržiavanie bezpečnostných noriem. Ak sú tieto aspekty na uspokojivej úrovni, je jedno, či si vyberiete drevenú alebo kovovú zábranu.

Môžete si ho prispôsobiť štýlu vášho interiéru a vlastným očakávaniam. Naša ponuka zahŕňa kovové aj drevené bezpečnostné zábrany. Všetky spĺňajú normu EN: 1930: 2011, TÜV SÜD a sú úplne bezpečné pre deti. Zistite ich špecifikácie.

Bezpečnostná bariéra LARS

Jedná sa o model kovovej bezpečnostnej zábrany, ktorá krásne zapadne do minimalistických moderných interiérov. Je vyrobený z kovu s práškovým nástrekom. Zábradlie má štandardnú výšku 68 cm a stĺpiky s priemerom 8 mm sú umiestnené v rozstupoch 55 mm.

To zaisťuje bezpečnosť a nevyžaduje dodatočnú ochranu detí. Pohodlím pre rodičov je, že zábrana je vybavená systémom pre jednoduché otváranie a zatváranie jednou rukou. Prispôsobenie špecifickosti interiéru uľahčuje nastavenie šírky zábrany od 74,4 do 113 cm.

PIA bezpečnostná bariéra

Tento model je celý vyrobený z lakovaného bukového dreva a je dostupný v šírkach od 75,6 do 110,4 cm. Drevené stĺpiky použité v zábrane majú priemer 55 mm a výška 70 cm zaisťuje optimálnu bezpečnosť pre dieťa. Zábrana je vybavená aj jednoručným uzatváracím systémom.

Bezpečnostná bariéra SVEA

Zábranu SVEA sme vyrobili aj z lakovaného bukového dreva. Ide však o dilatačnú bariéru, preto sa od ostatných líši systémom montáže. Skladá sa z dvoch častí, ktoré sú vďaka navrhnutým otvorom nastaviteľné na šírku od 61 do 110,7 cm. Drevené stĺpiky tu majú rozostup 58 mm. Zábrana SVEA je tiež vysoká 70 cm, vďaka čomu je ochranná zábrana ideálna pre prvé roky života dieťaťa.

Kúpte si online