Podkrovné schody – ktoré si vybrať a ako ich nainštalovať?

Väčšina podkrovných priestorov slúži na uskladnenie sezónnych vecí a momentálne nepoužívaného oblečenia, vianočných ozdôb, nábytku a rôznych iných drobností.

Ak chceme túto miestnosť využívať, musíme pamätať na to, že je potrebné urobiť bezpečný vstup do podkrovia. Schody sa najčastejšie využívajú len príležitostne, preto je ideálnym riešením inštalácia praktických skladacích podkrovných schodov. Na trhu je široký výber, aké si teda vybrať a ako montovať podkrovné schody? Pozývame vás, aby ste si prečítali nášho sprievodcu.

Aké podkrovné schody by ste si mali vybrať pre váš domov?

Vďaka podkrovným schodom ľahko a bezpečne vystúpime a zostúpime do podkrovia. Každé takéto schodisko musí spĺňať dôležité technické a bezpečnostné požiadavky. Ďalšou dôležitou vlastnosťou podkrovných schodov je, že by mali zabezpečiť plný komfort používania. Čo by ste mali zvážiť pri výbere takýchto schodov pre váš domov?

Existujú tri hlavné typy podkrovných schodov: skladacie, posuvné a nožnicové.

Ako sa od seba líšia?

Po prvé – štruktúra. Konštrukcia skladacích schodov zvyčajne zahŕňa tri alebo štyri časti. Diely sú navzájom spojené pomocou pántov, aby sa dali zložiť a vo väčšine prípadov sú drevené. Po vysunutí môžu dosiahnuť výšku až 3,5 metra. Maximálna nosnosť tohto typu podkrovných schodov je približne 160 kg. Dizajn posuvných schodov je veľmi podobný skladacím, ale to, čo ich odlišuje od prvého, je nepoužitie pántov. Ich charakteristickým znakom sú špeciálne kovania, ktoré umožňujú častiam pohybovať sa proti sebe. Vďaka tomu dosiahnu vyššie, pojmú väčšiu záťaž a pri rozkladaní nepotrebujú toľko miesta ako skladacie schodíky. Konštrukcia nožnicových schodov je celá z kovu. Aj preto sú z hľadiska nosnosti bezkonkurenčné. Tento typ podkrovných schodov sa skladá z harmoniky, čo znamená, že zaberá menej miesta.

Aké podkrovné schody si vybrať?

Ako sme už spomenuli, podkrovné schody by mali byť predovšetkým bezpečné, pohodlné na používanie a jednoduché na inštaláciu. Naša ponuka okrem iného zahŕňa: model DOLLE SW36-3, teda podkrovné schody s 3-dielnym rebríkom, ktorý nevyžaduje ďalší priestor v podkroví. Rebrík je vyrobený zo smrekového dreva a je vybavený plastovými nožičkami, čo zvyšuje bezpečnosť používania. Stupne schodov majú navyše drážkovaný povrch, ktorý tiež ovplyvňuje bezpečnosť používania. Sú vybavené tesnením, ktoré zabraňuje tepelným stratám a prievanu. Naším predajným hitom sú však podkrovné schody vyrábané patentovanou technológiou clickFIX®. Čím je táto technológia jedinečná? Odstránili sme drevo z poklopu a vytvorili novú a vysoko izolovanú štruktúru. Spolu s novým systémom tesnenia poskytuje schodisku najlepšiu izoláciu a tesnosť na trhu.

Ako nainštalovať podkrovné schody? Rýchla a jednoduchá montáž podkrovných schodov

Inštalácia podkrovných schodov nie je náročná úloha. Ak máte aspoň trochu kutilskéj zručnosti, určite to zvládnete. Nezabudnite, že ku každému modelu, ktorý predávame, poskytujeme návod na použitie. Ak budete postupovať podľa pokynov v nich uvedených, inštalácia podkrovných schodov by nemala spôsobiť žiadne problémy.

Všetky podkrovné schody našej spoločnosti sa inštalujú rýchlo a jednoducho. Podkrovné schody ClickFIX® sa inštalujú postupne, box, rebrík a poklop sa montujú samostatne.

Ako nainštalovať podkrovné schody? Krok za krokom.

Na uľahčenie inštalácie sme pre vás pripravili video s návodom krok za krokom, ktorý vám uľahčí prácu. Príklad videa je uvedený nižšie:

Montáž podkrovných schodov – Dolle Click Fix 36 Gold

Montáž podkrovných schodov – Dolle ClickFix 56 Silver

Montáž podkrovných schodov – Dolle Click Fix 76

Viac na našom YouTube kanáli