Modulové schody – optimálne využitie priestoru

Spojenie podláh a úrovní v malých bytoch alebo domoch môže byť dosť náročné.

Keď nás obmedzuje malý priestor hľadáme riešenia, ktoré na jednej strane nezaberú priveľa miesta, no na druhej strane budú funkčné a pohodlné na používanie. Modulové schody budú v takejto situácii perfektnou voľbou. Vďaka nim môžete optimálne využiť dostupný priestor a zároveň zabezpečiť pohodlný a bezpečný pohyb medzi úrovňami.

Modulárne schody – čo to je?

Modulárne schody vznikli ako výsledok hľadania jednoduchého riešenia, ktoré by optimálne spájalo estetiku a funkčnosť a zároveň obmedzovalo zaberaný priestor. Tento typ schodiska je založený na štruktúre pozostávajúcej z opakovateľných modulov. To umožňuje ich optimálne zladenie so špecifickosťou interiéru. Jednou z výhod modulárnych schodísk je možnosť ich jednoduchého prispôsobenia prakticky akémukoľvek interiéru – z praktického aj estetického hľadiska.

Výhody modulárnych schodísk

Jednou z najčastejšie spomínaných výhod modulových schodísk je ich kompaktnosť. Tento typ schodov zaberá najmenej miesta. Modulové schody neobmedzujú nielen priestor, ale ani prístup k svetlu. Preto budú perfektné všade tam, kde je málo miesta. Ľahká konštrukcia modulárnych schodísk zabraňuje pocitu preťaženia a neporiadku interiéru. Ďalšou výhodou modulárnych schodov je jednoduchá montáž.

Na inštaláciu modulárnych schodov nepotrebujete žiadne špecializované nástroje ani špeciálne zručnosti. Návod na montáž našich modulových schodísk vás krok za krokom prevedie celým procesom. Modulové schody oceníte aj vďaka ich estetickej stránke. Ich moderný dizajn dokonale zapadne do módnych, minimalistických interiérov. Široký výber dostupných modelov modulových schodísk však znamená, že vhodný variant ľahko prispôsobíte akémukoľvek dizajnu a štýlu interiéru. Spoznajte naše modely modulových schodísk a nájdite dokonalé riešenie pre váš dom alebo byt.

Naše modulové schody – spoznajte rôzne modely modulových schodísk

Ak hľadáte prémiovú kvalitu a chcete spojiť komfort používania s moderným dizajnom, určite si pozrite model DUBAI. Olejované schody z masívneho dreva s rovnakou výškou a hĺbkou, inovatívny, moderný dizajn a štýlové varianty zábradlia – to sú len niektoré z výhod tohto modelu. Na druhej strane, ak vám záleží na maximálnom komforte používania a hľadáte modulárne schody so širokými a hlbokými schodmi, poobzerajte sa po modeli CORK.

Prispôsobenie sa špecifickosti interiéru vám umožňuje zvoliť si schodisko, počet schodov (od 11 do 15) a farbu konštrukcie a balustrády. Elegantný efekt dosiahnete aj výberom štruktúry (dostupná v dvoch farbách: čierna alebo perleťovo šedá) a typu schodíkov (lakovaný dub, lakovaný buk) v modeli DUBLIN. Schody DUBLIN sú dostupné do výšky 360cm. V modeli FRANKFURT máte ešte väčšie možnosti konfigurácie. Vybrať si môžete až zo štyroch typov balustrád, troch typov stupňov (masívny prírodný olejovaný buk, prírodný olejovaný masívny dub, olejovaný masívny dub bielený) – každý variant v dvoch šírkach (65 cm a 75 cm).

Ak vám, naopak, záleží na estetike, ktorá pekne zapadne do interiérov, v ktorých hrajú dôležitú úlohu kvalitné prírodné materiály, mrknite na model BOSTON. Stupačky a zábradlie v tomto modeli sú vyrobené z buku alebo dubu (máte na výber). Model vyzerá mimoriadne štýlovo. Elegantný dizajn nájdete aj v modeli HAMBURG. Schody a zábradlia v tomto modeli sú vyrobené z vysoko kvalitného dreva s certifikátom FSC® a chránené olejovaním.

Optimálne zladenie so štýlom interiéru je možné aj vďaka výberu zo štyroch typov balustrád a troch variantov stupňov: olejovaný buk, prírodný olejovaný masívny dub, olejovaný masívny dub s bielym pigmentom. Modulové schody SYDNEY skvele zapadnú aj do minimalistických interiérov. Tento model v ¼ variante zatočenia má zatočené len dva stupne. V tomto modeli je na výber 5 typov balustrád a 3 typy stupníc.

Naša ponuka zahŕňa široké možnosti výberu modulových schodísk, a to ako z hľadiska estetiky, tak aj špecifickosti interiéru.

Už ste ju čítali?