DOPRAVA ZDARMA

Interiéry v klasickom štýle sú esenciou elegancie a nadčasového šarmu.

Tento štýl si vďaka svojej dlhej histórii získal mimoriadnu obľubu a dodnes má mnoho priaznivcov, a preto sa stále s nadšením používa v súčasnom interiérovom dizajne. Chcete si zariadiť svoj dom v klasickom štýle a vytvoriť útulnú oázu pokoja a elegancie? Alebo sa možno chcete zabaviť pri aranžovaní a naučiť sa kombinovať klasický a moderný štýl? Prečítajte si náš článok a dozviete sa viac o klasickom štýle v interiéroch a o tom, ako si vybrať dokonalé schody pre tento jedinečný štýl.

Dom v klasickom štýle – tradícia harmónie a jednoduchosti

Klasický štýl v interiéroch má za sebou naozaj dlhú tradíciu. Už mnoho rokov ho používajú dekoratéri, architekti a dizajnéri. Jeho kľúčovou výhodou je však nadčasový charakter, čo znamená, že napriek ubiehajúcim sezónam a meniacim sa trendom pôsobí v interiéroch stále elegantne a vkusne. Klasický interiérový dizajn najlepšie definuje jednoduchosť a dojem harmónie. Klasický štýl v interiéroch je voľbou pre ľudí, ktorí si cenia eleganciu, poriadok a nadčasovosť. Dom v klasickom štýle udivuje svojou výzdobou a stáročnou históriou, ktorej dych cítiť v každom detaile. Preto je tak dôležité starostlivo vyberať farby, nábytok a doplnky do klasických interiérov. Ako to spraviť? Na čo si dať pozor pri výbere klasického dizajnu interiéru?

Klasický dizajn interiéru – čo to je?

Pre klasický interiérový dizajn sú kľúčové jemné farby: odtiene bielej, béžovej a krémovej. Dominujú tu pastelové, svetlé a tlmené farby. Interiéry v tomto štýle sú zvyčajne priestranné, s množstvom prirodzeného svetla. Na takomto pozadí bude nábytok v prírodných farbách dreva vyzerať skvele. Dôležitá je však kvalita a detaily. Na nábytku sa preto môžu objaviť jemné ozdoby či pozlátenie, no barokovému prebytku by sme sa mali vyhnúť.

Dom v klasickom štýle je rafinovaný a elegantný, ale musí zostať pokojný a harmonický. Klasický interiér je možné zariadiť mnohými spôsobmi. Pre milovníkov elegancie a klasiky je ideálnym riešením spojenie krásneho nábytku z prírodného dreva s klasickými doplnkami, akými sú starožitné hodiny, zrkadlá s ornamentami alebo lustre s krištáľmi. Nájdete tu aj obrazy v štýle starých majstrov, ktoré dodajú miestnostiam jedinečné čaro.

Ako si vybrať schody pre klasický interiér?

Výber schodov je nepochybne jedným z kľúčových prvkov v interiérovom dizajne, bez ohľadu na štýl, ktorý si zvolíme. Ako sme už spomínali, v klasickom štýle sa počíta každý detail. Keď teda pristupujeme k aranžmánu ako celku, mali by sme brať do úvahy aj výber stálych prvkov, akými sú schody. Na čo si teda dať pozor pri výbere schodov pri zariaďovaní domu v klasickom štýle? Kľúčová je tu kvalita – ako samotné materiály, tak aj solídne spracovanie.

Klasické interiéry majú radi drevo, preto stojí za to venovať pozornosť modelom, v ktorých sú stupne a balustrády vyrobené z kvalitného smrekového, bukového alebo dubového dreva. V klasickom dome sa oplatí vybrať schody s tradičným dizajnom. Klasické schody sa vyznačujú solídnym spracovaním a ich forma by mala zdôrazňovať elegantný charakter interiéru. Skvele tu preto zapadnú jednoduché klasické formy schodov v tlmených farbách.

Modely mlynských schodov z našej ponuky dokonale zapadajú do klasického štýlu – rad mlynských schodov Normandie. Ľahké, svetlé, nadčasové schody s jednoduchým dizajnom dokonale zdôraznia moderný charakter interiéru. Je to však jediné riešenie, ktoré môžete v takomto interiéri použiť? Samozrejme, že nie. Ak máte nejaký zmysel pre usporiadanie, môžete skúsiť skombinovať klasický a moderný štýl. Ako to spraviť?

Ako spojiť klasický a moderný štýl?

Ak oceňujete eleganciu klasického štýlu aj modernosť, nemusíte sa báť, že by sa nedali kombinovať. Správna rovnováha medzi týmito dvoma štýlmi môže vytvoriť mimoriadne zaujímavé interiéry. Jedným zo zaujímavých riešení je pridať moderné prvky, ako sú strieborné alebo oceľové doplnky, abstraktné obrazy alebo minimalistické svietidlá. Tento mix štýlov dodá klasickým interiérom sviežosť a trochu modernosti a vytvorí jedinečnú kompozíciu.

Aj schody môžu byť prvkom, ktorý dodá klasickému interiéru nádych modernosti. Vtedy sa oplatí zvoliť aj jednoduchý minimalistický dizajn schodov a drevených stupňov, ale oplatí sa ich skombinovať napríklad s ľahkou kovovou balustrádou. Skvele tu fungujú moderné modulové schody, ktoré spájajú moderný dizajn s funkčnosťou a vysokou kvalitou spracovania.

Navštívte náš obchod: modulárne schody a nakonfigurujte si model schodiska, ktorý dokonale zvýrazní váš klasický interiér.

Kúpte si online

Modulové schody DANZIG – na mieru

Modulové schody DUBAI – na mieru

Modulové schody SYDNEY – na mieru

Partner na slovensku
POLSTAR, s.r.o.   IČO: 36472158 DIČ: 2020028164 IČ DPH: SK2020028164   Pod Vinbargom 1085 01 Bardejov Info: 0544742427 Email: info@dolle.sk   Schody a zábradlia: Igor Desák: 0918 885 735