DOPRAVA ZDARMA

Refine results

Kategórie

Cena

Protipožiarne skladacie schody do podkrovia

 

Internetový obchod DOLLE na Slovensku

V internetovom obchode DOLLE nájdete rôzne schody, ktoré sa vyznačujú veľmi dobrou kvalitou, spoľahlivosťou a všestranným využitím. Vo výrobnom procese sa zameriavame na FSC certifikát a ochranu životného prostredia, čo dáva našim zákazníkom istotu použitia tých najkvalitnejších materiálov! Máte k dispozícii prémiové modulárne schody do malých miestností s kačacími schodmi, točitými schodmi, vonkajšími schodmi a mnohými ďalšími možnosťami. Používame osvedčené masívne bukové a dubové drevo, aby vám moderné schody slúžili dlhé roky!

 

Naše produkty sú ideálne pre rodinné domy a viacgeneračné domy

 

Ponuka internetového obchodu DOLLE zahŕňa:

- modulárne schody,
- mini modulárne schody,
- mlynské schody drevené,
- točité schodisko,
- vonkajšie schody,
- tradičné podkrovné schody,
- podkrovné schody s patentovanou technológiou clickFIX®,
- protipožiarne podkrovné schody,
- kovové schody do podkrovia,
- podkrovné schody na mieru,
- výlezy na plochú strechu,
- balustrádové systémy,
- balustrády a zábradlia,
- bezpečnostné zábrany pre deti,
- príslušenstvo a náhradné diely.

 

Schody DOLLE – jednoduchá inštalácia

Mnoho ľudí, ktorí si zakúpili naše schody, ich oceňuje pre ich veľmi prostú, jednoduchú a rýchlu montáž bez použitia špeciálneho náradia. Preto obľuba našich schodov každým rokom rastie a pre ich kúpu sa rozhoduje čoraz viac ľudí.

Schody DOLLE – meranie a montáž

Pre ľudí, ktorí nemajú čas, naša firma ponúka zameranie a montáž zakúpených schodov. Stačí kontaktovať info@dolle.sk alebo 0918 885 735 a dohodnúť si termín na daný deň.

 

Pre každý štýl interiérového dizajnu a vkus užívateľa

Môžeme si vybrať nielen farbu konštrukcie, drevo schodov, zatočenie či balustrádu. Možnosť navrhnúť si vlastný model znamená, že naša ponuka obsahuje viac ako 5 000 modelov! Takýto široký výber umožňuje zladiť schody s interiérovým dizajnom miestnosti tak, aby ladili s podlahou, dverami, oknami alebo v prípade vonkajších schodísk s fasádou budovy. Schody DOLLE možno úspešne použiť v rôznych štýloch . Skvele budú ladiť so škandinávskym, minimalistickým, moderným, klasickým, ekologickým, boho, industriálnym/loftovým alebo tak obľúbeným glamour štýlom. Možnosť vlastnej konfigurácie znamená, že schody DOLLE je možné prispôsobiť akémukoľvek štýlu a vkusu kupujúceho.

 

Bezpečnosť používania

Kvalitu schodov potvrdzujú bezpečnostné certifikáty a 5-ročná záruka. Schody sú certifikované na maximálne bodové zaťaženie v kg a maximálne celkové zaťaženie v kg. Zábradlie je schválené pre horizontálne zaťaženie v kg/meter. Certifikáty pre jednotlivé modely schodov nájdete na stránke vybraného produktu.
Ponúkame meranie a montáž zakúpených schodov. Pre dohodnutie termínu nás prosím kontaktujte na info@dolle.sk alebo +421 918 885 735.

 
 

Protipožiarny podkrovný rebrík od DOLLE

V našej ponuke nájdete aj spoľahlivé požiarne schody, ktoré spĺňajú európske protipožiarne normy. Pozrite si modely REI 45 a REI 60.

 

Bezpečné podkrovné protipožiarne schody

Európske normy požiarnej bezpečnosti definujú triedu požiaru v troch oblastiach:

R – Pevnosť – táto hodnota určuje nosnosť pri požiari.

E – Integrita – schopnosť udržať plamene a plyny od seba.

I – Izolácia – hodnota určuje schopnosť udržať teplo vonku.

 

Modely schodov s označením REI označujú ohňovzdorné materiály a požiarnu triedu. Požiarna klasifikácia udáva, ako dlho môže stavebný prvok odolávať požiaru. Preto označenie modelu požiarneho rebríka do podkrovia REI 45 umožňuje dospieť k záveru, že konštrukcia schodov vydrží 45 minút proti prenikaniu ohňa zo strany miestnosti, kde sú schody inštalované. Podobne v modeli REI 60 bude tento čas 60 minút. Tento pojem sa vzťahuje na nosné časti stavieb.

 

Ohňovzdorné podkrovné schody DOLLE

Požiarne odolné podkrovné schody boli vyrobené a testované v súlade s európskymi normami požiarnej bezpečnosti. Model DOLLE REI 45 bol navrhnutý tak, aby si časť budovy zachovala správnu nosnosť a neprepúšťala plamene, plyny a teplo po dobu 45 minút zo strany miestnosti, kde sú schody inštalované. Model DOLLE REI 60 zase ochráni miestnosť až na 60 minút. Stavebné predpisy striktne definujú požiadavky na požiarnu odolnosť jednotlivých konštrukčných prvkov stavby vrátane podkrovných schodísk.

 

Výhody:

1. Ohňovzdorné podkrovné schody poskytujú protipožiarnu bariéru v prípade požiaru,

2. V súlade s EN 13501-2,

3. Podkrovné schody izolované 50-70 mm nehorľavou minerálnou vlnou Rockwool odolnou voči vlhkosti a vode,

4. Súčiniteľ prestupu tepla U 0,94 – 0,96 W / m² – K, testovaný Technickým inštitútom,

5. Poklop obalený CPL je trvácny a odolnejší voči oderu a poškriabaniu,

6. Bezproblémová inštalácia,

7. 10-ročná záruka výrobcu,

8. vyrobené z odolnej a trvalej ocele,

9. možnosť nastavenia výšky odobratím stupňov,

10. maximálne zaťaženie do 150 kg,

11. drevo s certifikátom FSC®.

 

Odporúčame vám pozrieť si aj našu ponuku schodov s kovovým schodiskom.

 

Partner na slovensku
POLSTAR, s.r.o.   IČO: 36472158 DIČ: 2020028164 IČ DPH: SK2020028164   Pod Vinbargom 1085 01 Bardejov Info: 0544742427 Email: info@dolle.sk   Schody a zábradlia: Igor Desák: 0918 885 735
cross-circle