Točité schody

 

Keď je málo miesta – točité schody od DOLLE

O tom, aký typ schodov si vyberieme, často rozhoduje nielen náš vkus, ale aj priestor, ktorý im vieme vyhradiť. Ak je málo miesta, odporúčame točité schody, ktoré sú na takéto účely ideálne. Je to veľmi dobrá voľba, keď si napríklad chceme prispôsobiť podkrovie a priestor na ne je malý. Ide o moderné a veľmi estetické riešenie. Dokonale spájajú funkčnosť s estetikou.

 

Točité schody sú ideálne na miesta, kde sa počíta každý meter štvorcový. Efektívny tvar točitých schodov a ich ľahká konštrukcia znamená, že nezaberú príliš veľa miesta a nezahltia interiér svojou veľkosťou. Sú prvou voľbou do miestností, kde nie je priestor na klasické rovné schody. Oplatí sa však zvážiť túto voľbu aj v miestnostiach s dostatočne veľkou plochou. Prečo ? Tu môže byť hlavnou motiváciou estetika a zladenie so štýlom interiéru.

Točité schodisko dobre zapadne aj do interiéru modernej a priestrannej obývačky. Ak plánujete prepojenie poschodí v centrálnej časti obývačky, hitom môže byť točité schodisko aj preto, že nebude obmedzovať prístup svetla.

 

Viac ako 150 kombinácií – navrhnite si točité schody pre váš domov

Model Montreal ponúka viac ako 150 kombinácií. To dáva zákazníkovi možnosť navrhnúť si vlastné točité schody. Vyberať si môžeme :
– drevo stupňov (buk multiplex, dub multiplex , masívny buk alebo masívny dub),
– farba konštrukcie (biela, strieborná, čierna, antracit alebo drevo),
– typ schodov – ľavotočivé a pravotočivé,
– výška a počet stupňov,
a typ zábradlia.
Točité schody môžete navrhnúť pre akýkoľvek štýl interiéru: od klasického, moderného, škandinávskeho až po minimalistický alebo industriálny. Naše točité schodiská sú veľmi flexibilné a dostupné takmer vo všetkých výškach od podlahy po podlahu.

 

DUB a BUK – točité schody COLUMBIA a VEGA

Modely schodísk COLUMBIA a VEGA dokazujú, že točité schody sa perfektne hodia do klasického, eko alebo boho štýlu. Model COLUMBIA vyniká materiálom schodov, balustrády a podesty – je to masívny dub, olejovaný farbou Sioux White. Schodiskové krúžky a zábradlia sú vyrobené zo sivého kovu s práškovým nástrekom. Na každom stupni sú 4 stĺpiky. Kombinácia vytvára mimoriadne efektný a elegantný celok.
V modeli VEGA je materiál stupňov, zábradlia a podesty lakovaný masívny buk. Obidvaa 13-stupňové modely sú vhodné pre dĺžku 315 cm. Pomocou rôznych modelov a konfigurácií točitých schodov DOLLE môžete schody optimálne prispôsobiť špecifickosti miestností a vašim estetickým preferenciám. Stojí za to pripomenúť, že schody v obývacej izbe alebo hale majú obrovský vplyv na estetiku a štýl celého interiéru.

Točité schodisko CALGARY od DOLLE

Ak hľadáte spojenie moderného dizajnu, odolnosti a funkčnosti, venujte pozornosť točitým schodom série CALGARY. Sú ideálne pre miesta, kde maximálna výška podlahy nepresahuje 280 cm. Vďaka možnosti nastavenia výšky stupňov (20,4 – 23,4 cm) si môžete prispôsobiť komfort používania. Všetky modely rebríkov série CALGARY sú dostupné v troch rôznych verziách. Vybrať si môžete aj verziu s priemerom 120 alebo 140 cm.

 

Čo je to špirálové schodisko?

Konštrukčne zapadajú točité schody do kruhu, čo je obrovská výhoda pre malé miestnosti. Ich priemer je zvyčajne od 120 cm. Nosnú funkciu tu plní stredový stĺp, na ktorom sú osadené stupne. Navyše si môžeme vybrať pravotočivý alebo ľavotočivý model, podľa toho, kam a ako ich chceme nainštalovať. Točité schody sú vhodné najmä do malých bytov kvôli malému množstvu miesta, ktoré zaberajú.

Ako výrobca schodov vynakladáme maximálne úsilie, aby boli funkčné aj v menších interiéroch, kde je potrebné šetriť každé miesto.

 

Točité schody – jednoduchá montáž

Mnohí súčasní používatelia točitých schodísk ich oceňujú pre ich jednoduchú montáž. Točité schody sa inštalujú rýchlo a jednoducho bez použitia špeciálneho náradia. Naša spoločnosť ponúka zameranie a montáž schodov. Stačí nás kontaktovať a dohodnúť si stretnutie.

 

Pre každý štýl interiérového dizajnu

Nemožno zabudnúť ani na ďalší mimoriadne dôležitý aspekt – estetiku. Točité schody môžeme úspešne použiť v rôznych štýloch aranžmánu. Dokonalú harmóniu s interiérom dosiahneme ich začlenením do interiérov v minimalistickom modernom štýle. Dokonale zdôraznia aj atmosféru industriálnych interiérov. Množstvo dostupných modelov a konfigurácií vám umožňuje prispôsobiť točité schody takmer akémukoľvek štýlu usporiadania. Ľahko ich začleníme do interiérov zariadených v eko, boho alebo klasickom štýle.

 

Bezpečnosť

Schody sú certifikované na maximálne bodové zaťaženie v kg a maximálne celkové zaťaženie v kg. Zábradlie je schválené pre vodorovné zaťaženie v kg/m. Certifikáty pre jednotlivé točité schodiská nájdete na vybranej produktovej stránke a je možné si ich stiahnuť v záložke ‚Na stiahnutie‘.