Ktoré schody zaberajú v dome najmenej miesta?

Navrhujete svoj dom alebo dvojpodlažný byt a hľadáte nápady, ako vyriešiť problém s obmedzeným priestorom?

Hľadáte riešenia, ktoré vám umožnia spojiť podlahy a úrovne esteticky, funkčne a zároveň kompaktne? Určite si prečítajte dnešný článok, z ktorého sa dozviete, ktoré schody zaberajú najmenej miesta. Dnes sa zameriame na modely schodov, ktoré sú ako stvorené do malých priestorov.

Ktoré schody zaberajú najmenej miesta?

Výber správnych schodov do domu alebo dvojpodlažného bytu môže byť rozhodujúci pre komfort používania a optimálne využitie dostupného priestoru. V malých interiéroch záleží na každom metri a preto je také dôležité zariadiť priestor esteticky a funkčne. Preto stojí za to venovať pozornosť otázke: aké schody si vybrať, keď je málo miesta? Bez ohľadu na to, či hľadáte schody do malej obývačky, podkrovia alebo haly, máte niekoľko možností, ktoré stoja za zváženie.

Aké schody do malej obývačky?

V malej obývačke je rozhodujúce optimálne využitie priestoru. Obývačka je však interiér, ktorý je výkladnou skriňou domu či bytu, preto sú štýl a estetika rovnako dôležité ako funkčnosť. Dôležité je teda nielen to, aby schody zaberali čo najmenej miesta, ale aby aj harmonicky splývali s dizajnom a charakterom interiéru. Ktoré schody do malej obývačky budú teda tie najlepšie? Ktoré schody zaberajú najmenej miesta a vyzerajú moderne a zároveň štýlovo? Modulárne schody budú dokonalým riešením pre malú, modernú obývačku.

Modulárne schody DOLLE – schody do malej obývačky

 Množstvo konfigurácií a dostupných modelov modulárnych schodov, ktoré ponúkame, znamená, že schody ľahko prispôsobíte prakticky akémukoľvek štýlu interiéru. Vďaka minimalistickému tvaru sa schody perfektne hodia do moderného aj klasického interiéru. Krásne budú ladiť aj s boho alebo rustikálnym štýlom. Zdôraznia charakter obývačky zariadenej v škandinávskom alebo industriálnom štýle.

Všetky dostupné modely a varianty modulárnych schodov DOLLE však zdieľajú niekoľko najdôležitejších vlastností – sú kompaktné, pohodlné na používanie, ľahké a jednoducho sa inštalujú. Sú preto ideálnym riešením do malých obývačiek. Modulárne riešenia schodísk DOLLE vám dávajú možnosť vybrať si stupne, farbu a typ balustrád, ako aj vhodnú výšku schodiska a sklon. Takže – aké schody použiť, keď je málo miesta? Modulárne schody DOLLE.

Pozri si dostupné modely modulových schodov

Modulové schody CORK

Tento model vám umožní optimálne zosúladiť schody ako so zariadením, tak aj so špecifickosťou malého interiéru. Moderný dizajn sa tu stretáva s bezpečnosťou a komfortom používania. Široké a hlboké schodíky sú dostupné v dvoch variantoch: lakovaný buk a lakovaný dub. Obidva varianty sú určené pre maximálnu výšku 360 cm s možnosťou výberu od 11 do 15 stupňov. V každej možnosti si môžete vybrať rameno schodiska (rovné, ¼ zatočenie, ½ zatočenie ) a typ balustrády (horizontálna výplň, 2 alebo  3 stĺpiky na stupeň) a farbu konštrukcie (čierna, biela).

Modulárne schody DUBLIN

Ide o ďalší model schodov v ponuke DOLLE, ktorý vám dáva obrovské možnosti usporiadania. Elegantná forma schodov a stupňov z certifikovaného dreva FSC® uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Ruka v ruke s estetikou ide aj funkčnosť. Možnosť výberu ramena schodiska, výšky (až 360 cm), počtu schodov a typu balustrády vám umožní optimálne ich prispôsobiť akémukoľvek priestoru.

Konštrukcia je dostupná v dvoch farebných variantoch (čierna alebo perleťovo šedá). Nepochybnou výhodou schodov DUBLIN sú stupne, ktoré sú vďaka polomatnému laku trvácne, odolné voči poškriabaniu a ľahko sa udržujú v čistote. Model DUBLIN je dostupný v týchto variantoch dezénu: lakovaný dub, lakovaný buk.

Modulové schody FRAKFURT

Modek FRANKFURT vám poskytne ešte viac možností z hľadiska konfigurácie a estetiky. Tu si môžete vybrať až 4 typy balustrád: STYLE 6 – horizontálna výplň Ø6 mm, DESIGN – horizontálna výplň Ø10 mm, CLASSIC 2 – 2 stĺpiky/stupeň, CLASSIC 3 – 3 stĺpiky/stupeň. Tri varianty stupňov (masívny prírodný olejovaný buk, prírodný olejovaný masívny dub, olejovaný masívny dub bielený) sú dostupné v dvoch šírkach: 65cm alebo 75cm). Výška podlahy, pre ktorú sú modulové schody FRANFURT vhodné, sa pohybuje od 222 cm do 301 cm.

Modulové schody BOSTON

Lakované stupne z buku alebo dubu, kovová konštrukcia s práškovým nástrekom (biela, čierna, antracitová alebo perleťovo šedá), masívne drevené zábradlie a antikorová balustrádová výplň – to všetko tvoria funkčné, pevné a štýlové schody BOSTON. Sú dostupné v rovnej verzii alebo so ¼ zatočením, vo výškach od 228 cm do 350 cm (od 11 do 13 stupňov).

Modulové schody HAMBURG

Ak vám záleží na optimálnom využití malého priestoru a zároveň sa nechcete vzdať ani komfortu používania, ani elegancie a štýlu vo vašich interiéroch, určite si pozrite modulové schody HAMBURG. Stupne a zábradlia vyrobené z kvalitného dreva s certifikátom FSC®, chránené olejovaním, sú zárukou odolného a elegantného riešenia, ktoré dobre zapadne do mnohých štýlov interiérového dizajnu. Štýlový dizajn je navyše zdôraznený práškovo lakovanými konštrukčnými prvkami (dostupné v čiernej alebo perleťovej šedej).

Schody sú dostupné v dvoch šírkach (75cm a 85cm) a variantoch: olejovaný buk, prírodný olejovaný masívny dub, olejovaný masívny dub s bielym pigmentom. Schody HAMBURG si môžete prispôsobiť svojmu interiéru po estetickej aj funkčnej stránke. Všetky modely schodov HAMBURG sú dostupné až do výšky 322 cm, v troch tvaroch (priame, ½ alebo  ¼  zatočenie ramena,). Ďalej si môžete vybrať zo 4 typov balustrád (STYLE 6 – horizontálna výplň Ø6 mm, DESIGN – horizontálna výplň Ø10 mm, CLASSIC 2 – 2 stĺpiky / schodík, CLASSIC 3 – 3 stĺpiky / schodík).

Modulárne schody DANZIG

Na druhej strane, ak hľadáte jednoduchý, minimalistický dizajn, poobzerajte sa po schodoch DANZIG. Ide o pohodlné, ľahko inštalovateľné, priestorovo nenáročné modulové schody s lakovanými bukovými stupňami. Sú dostupné v rovnej verzii,  ½ alebo  ¼  zatočenie ramena. Môžete si zvoliť počet stupňov od 11 do 15 a maximálna výška, do ktorej budú fungovať, je 336 cm. V tomto modeli sú konštrukcia a balustráda vyrobené z antracitového kovu s práškovým nástrekom.

Modulové schody SYDNEY s LED osvetlením

Model, ktorý sa bude hodiť do elegantnej malej obývačky, sú určite schody SYDNEY s LED osvetlením. Tento model poteší nadšencov moderného dizajnu, najvyššej kvality spracovania a optimálneho využitia priestoru. Schody SYDNEY sú dostupné v priamom a ¼ zatočení ramena. Dôležité však je, že majú len 2 zatočené stupne , vďaka čomu sú mimoriadne estetické a hodia sa k minimalistickému dekoru pri zachovaní maximálneho komfortu používania.

Stupne v modeli SYDNEY (dostupná šírka 75 cm alebo 85 cm) sú vyrobené z kvalitného dreva FSC®, vo variantoch: buk, dub masív prírodný olejovaný a dub masívny bielený olejovaný. Všetky varianty sú olejované, čo zvýrazňuje prirodzenú štruktúru dreva, dodáva mu teplý sýty odtieň a zároveň zabezpečuje maximálnu odolnosť. Modely SYDNEY ponúkajú až 5 typov balustrád a možnosť výberu integrovaného LED osvetlenia umožňuje optimálne prispôsobiť estetiku schodiska usporiadaniu akéhokoľvek interiéru.

Modulárne schody najvyššej kvality DUBAI

Modulárne hlavné schody DUBAI sú určite produktom prémiovej kvality. Inovatívny, moderný dizajn schodov zaisťuje rovnakú hĺbku schodov a výšku stúpania po celej ich dĺžke. Olejované stupne z masívneho dreva vo variantoch: buk, prírodný olejovaný dub, olejovaný dub bielený, zaručujú najvyššiu kvalitu. Dizajn schodov odráža inšpiráciu škandinávskym štýlom a možnosť výberu farby konštrukcie (biela, čierna, antracitová, perleťovo šedá) a troch typov balustrád robia tento škandinávsky minimalizmus perfektne zapadajúcim do každého interiéru.

Aké schody do podkrovia, keď je málo miesta?

Výstup do podkrovia by mal byť riešený tak, aby bol zabezpečený voľný, bezpečný a pohodlný pohyb medzi poschodiami pre všetkých členov domácnosti. Nie vždy však veľkosť a špecifickosť domu umožňujú montáž klasických, širokých schodov. Ak chcete, aby prístup do podkrovia zaberal čo najmenej miesta, pozrite sa, ktoré podkrovné schody budú najlepšie fungovať, keď je miesta málo.

Modulárne schody Mini DOLLE – maximálna úspora miesta

Modulárne schody Mini DOLLE sú hitom všade tam, kde je obmedzený priestor. Budú fungovať aj v úzkych rohoch a extrémne malých priestoroch. Modulové schody Mini DOLLE ponúkajú celý rad možností, ktoré majú jedno spoločné – jednoduchú montáž, maximálne využitie malého priestoru a moderný dizajn. Niekoľko modelov systémových schodísk je možné dodatočne ľubovoľne konfigurovať, čo umožňuje optimálne prispôsobenie schodov priestorovým obmedzeniam a štýlu interiéru. Okrem toho sú v ponuke aj modely, ktoré je možné inštalovať v rôznych usporiadaniach – ako rovné alebo zatočené. Vďaka možnosti výberu stupňov, balustrád, schodiskových ramien či farby konštrukcie vieme docieliť riešenie dokonale prispôsobené našim potrebám a špecifickosti interiéru.

Pozrite si dostupné modely mini modulárnych schodov

Schody systému ROME

Ľahká konštrukcia, balustráda z nerezových laniek, zábradlie a vykrojené stupne z lakovaného bukového dreva sú hlavnými znakmi modulových schodov mini ROME. Sú dostupné vo výškach od 222 cm do 345 cm, v rovnej verzii,  ½ alebo  ¼  zatočenie ramena.

Systémové schody ATHENA a ATHENA BLACK

Tento model schodov sa vyznačuje nepravidelnými stupňami a jednoduchou flexibilnou štruktúrou, ktorá umožňuje inštaláciu v mnohých usporiadaniach. Strieborná, práškovo lakovaná štruktúra a balustráda dokonale ladia s farbou stupňov z bukového multiplexu a vytvárajú minimalistický, moderný vizuálny efekt.

Schody systému ATLANTA

Ďalší model s ľahkou konštrukciou, ideálny pre malé priestory. Model ATLANTA je model rovných schodov s 11 stupňami. Maximálna výška, do ktorej je tento variant schodiska vhodný, je 300 cm. Ak chcete schody dizajnovo zladiť s vaším interiérom, môžete si vybrať jeden z troch dostupných variantov kombinácie zábradlia a stupňov: perleťovo šedá + buk, čierna + buk alebo antracit + antracitové stupne.

Schody systému DALLAS

Model DALLAS určite vyniká jednoduchosťou dizajnu, možnosťou nastavenia výšky stupňov (19-25 cm) a možnosťou inštalácie balustrády na oboch stranách. Tento model je dostupný pre max. 300 cm vysoké interiéry, v rovnej verzii alebo s ¼ zatočením. Balustráda aj konštrukcia sú dostupné v štyroch farbách.

Schody systému BASEL

„Trefa do čierneho” pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a flexibilné riešenia. Optimálnu rovnováhu medzi minimalizovaným využitím priestoru a komfortom používania zaisťuje skosený tvar schodíkov a ľahká modulárna konštrukcia. Schody BASEL využijete v interiéroch, kde je maximálna výška 360cm.

Systémové schody BERLIN

Tento model mini modulárnych schodov je súzvuk moderného dizajnu s funkčnosťou a vysokou kvalitou spracovania. Model BERLIN je dostupný v troch variantoch, líšiacich sa materiálom skosených stupňov: olejovaný buk, prírodný olejovaný dub, olejovaný dub bielený. Všetky sú dostupné až do výšky 315 cm. Modulárna konštrukcia schodov umožňuje inštaláciu v priamke alebo pod uhlom až 90 stupňov.

Schody modulové GRAZ

Montáž v mnohých konfiguráciách, vrátane rovných a skrútených, je možná aj v prípade modelu GRAZ. Jednoduchý flexibilný dizajn, stupne z lakovaného buku a jednoduchá montáž sú vlastnosti, ktoré zaručujú odberateľovi moderné, praktické a ekonomické riešenie pri maximálnej úspore miesta.

Výber správnych schodov je kľúčový, najmä ak je priestor obmedzený. Ak hľadáte schody, ktoré zaberú čo najmenej miesta a budú pekne ladiť s moderným dizajnom interiéru, určite si pozrite ponuku na: www.dolle.sk

Nájdete tam modely, ktoré dokonale využijú dostupný priestor.