DOPRAVA ZDARMA

Schody spájajú poschodia a úrovne v domoch a mezonetových bytoch.

Dlhodobo však neplnia len praktickú funkciu, ale aj estetickú a sú dôležitým prvkom ovplyvňujúcim dizajn celého interiéru. Bez ohľadu na to, aký model schodov si vyberieme (modulové schody, točité schody, mlynárske schody atď.), Pod schodami bude priestor, ktorý si vyžaduje zásah. Ako využiť priestor pod schodami? Dnes pre vás máme niekoľko nápadov, Ako usporiadať priestor pod schodiskom – funkčne aj esteticky.

Ako využiť priestor pod schodami?

Bez ohľadu na to, či schody umiestnime do obývačky alebo do predsiene, často stojíme pred výzvou, ako využiť priestor pod schodami? Ako tento priestor využijeme, je mimoriadne dôležité najmä v prípade malých priestorov, kde sa počíta každý štvorcový meter miestnosti. Samozrejme, veľa závisí od našich očakávaní a potrieb, ako aj od špecifickosti priestoru, ktorý si zariaďujeme. Dnes sme pre vás pripravili niekoľko nápadov, medzi ktorými si každý nájde to svoje.

V tejto veci sa oplatí dôkladne zvážiť váš výber, aby bol priestor funkčný a pekne zapadol do celkového dizajnu interiéru. Priestor pod schodiskom je možné využiť dvoma spôsobmi – buď ako čisto dekoratívny priestor, alebo ako praktický priestor, ktorý plní špecifické funkcie. Pozrite sa, ktorý nápad na usporiadanie priestoru pod schodmi bude pre vás ideálny.

Ako využiť priestor pod schodmi – prakticky

To, koľko miesta pod schodami budeme mať k dispozícii, závisí od umiestnenia schodov, ich priebehu či dokonca modelu. Je známe, že točité schody nám poskytnú iné možnosti ako napríklad modulové schody. Ak by sme sa napríklad rozhodli použiť modulárne schody do obývačky, môže sa ukázať, že zadná časť schodiska je ideálnym miestom pre pohovku, ktorá dokonale vymedzí oddychovú zónu v celej miestnosti.

K dispozícii môže byť aj nízka komoda alebo polica so zásuvkami, ktoré vám poskytnú ďalší úložný priestor. Pri použití zatočených schodíkov si budeme musieť dať pozor na výšku nábytku, niekedy bude zrejme optimálnym riešením nábytok na mieru. Potom si však môžeme byť istí, že sme využili dostupný priestor na maximum, čo je napríklad v malých bytoch mimoriadne dôležité.

V prípade schodov umiestnených v hale je priestor pod nimi často skvelým miestom pre vešiaky na vrchné oblečenie, police na topánky s pohodlným sedadlom alebo jednoducho zrkadlá. Ako inak, prakticky zariadiť priestor pod schodiskom?

Ako využiť priestor pod schodmi? Nápad pre majiteľov domácich zvierat

Mnoho majiteľov psov a mačiek využíva priestor pod schodami ako miesto na spanie svojich štvornohých miláčikov. Ak sú schody, napríklad v predsieni, často sa pod schody umiestňujú misky na vodu a krmivo pre psa alebo mačku. Umiestnené na tomto mieste sú prístupné pre domácich miláčikov a na druhej strane o ne členovia domácnosti nezakopnú.

Pod schodmi môžeme nášmu miláčikovi vytvoriť kompletné estetické útočisko. Priestor je potom naozaj funkčne využitý a ušetríme štvorcovú metráž zvyšku miestnosti.

Ako zariadiť priestor pod schodmi – esteticky

Nie vždy sa však snažíme priestor pod schodiskom využiť prakticky. Niekedy to jednoducho nie je potrebné. Ak sú schody umiestnené vo veľkej priestrannej obývačke, kde má každý kus zariadenia svoje miesto, môžeme priestor pod schodiskom využiť na dekoráciu miestnosti. Aj tu je však dôležitá striedmosť a dobre premyslené rozhodnutia. Musíme dávať pozor, aby sme zbytočne nezahltili schody a neumiestnili príliš veľa nábytku.

Ak sú interiéry vysoké a pod schodami je prázdna stena, môžeme tomu dodať charakter. Je to ideálny priestor na vystavenie zaujímavej grafiky, obrazov alebo rodinnej fotogalérie. Priestor pod schodiskom je miesto, ktoré zvyčajne nie je súčasťou cirkulačnej trasy miestnosti. Ide teda o vhodný priestor na využitie dekorácií umiestnených na podlahe, bez rizika ich prevrhnutia pri pohybe po dome či byte. Preto bude skvelým miestom pre módnu veľkú vázu s kvetmi alebo sušenými trávami, zdôrazňujúcu štýl a atmosféru interiéru.

Pod schody môžeme podľa možnosti umiestniť aj otvorené police, na ktoré môžeme vystaviť rôzne doplnky – črepníkové kvety, dekoratívnu keramiku, knihy a pod.. Pri dekorácii ste limitovaní len vlastnou fantáziou a kreativitou. Oplatí sa pohrať sa s usporiadaním tohto priestoru tak, aby priestor pod schodiskom nebol ani zbierkou náhodných predmetov, ani prázdnou nevyužitou súčasťou interiéru.

Partner na slovensku
POLSTAR, s.r.o.   IČO: 36472158 DIČ: 2020028164 IČ DPH: SK2020028164   Pod Vinbargom 1085 01 Bardejov Info: 0544742427 Email: info@dolle.sk   Schody a zábradlia: Igor Desák: 0918 885 735